sobota, 20 października 2012

A.......jak Alexander Mckenzie

Alexander Mckenzie- róża kanadyjska.pierwszy sezon w ogrodzie.Jej niewątpliwą zaletą poza zapachem,kolorem i powtórnym kwitnieniem jest wytrzymałość do minus 40 st. I już za to ją lubię :)

A.......jak Alabaster

Alabaster
Piękna,piękna .Powtarza kwitnienie i oszałamia kwiatami.
G
Gałęzie nie wytrzymywały ciężaru kwiatów i musiałam podwiązywać sznurkiem.Była krótka przerwa w kwitnieniu.Swoje róże pryskałam na choroby tylko raz i Alabaster złapał plamistość dopiero pod koniec kwitnienia.

piątek, 19 października 2012

A jak.......

Rosa rugosa- Agnes  2 szt
Pierwszy sezon w ogrodzie i pierwsze róże w ogrodzie..Niestety z przyczyn niezależnych przegapiłam kwitnienie ,jak wróciłam już kwitły.Pierwsze zdjęcia już 20 maja.Piękne żółte kwiaty.Póżnym latem pojawiły się pojedyncze kwiatki ale to zasługa lata
a

środa, 17 października 2012

Adam Chodun

Mam nareszcie swój komputer i dostęp do zdjęć.Zauważyłam,że poprzednie wklejane nie wyświetlają się...trudno.
Nareszcie będę mogła sobie wszystko uporządkować u pogrupować no i powspominać.Zastanawiałam się wg.jakiego klucza je pokazywać i żeby sobie samej ułatwić pójdę alfabetycznie.
Ro dla róż w naszej części kraju udany,po brzydkiej zimie,brzydkiej wiośnie wydawało się,że będzie żle.A okazało się,że było dobrze.Pewnie gdybym się nie pospieszyła z wykopaniem kilku [bo myślałam,że po nich] to strat było by mniej.Trochę dokupiłam,trochę zamówiłam na jesień ale już bez szaleństw...chociaż tak do końca nie byłabym pewna czy bez.

No dobrze...zaczynam
Rosa Rugosa  Adam Chodun-
jak na razie nie zachwyciła.Powoli rośnie,kwiatów mało ale wiem,że trzeba jej czasu.Chociaż tego miała już sporo.Liczę na przyszły rok