środa, 7 grudnia 2011

Berolina

Trzy lata temu na allegrooo kupiłam różę Bolero-nic o niej nie wiedziałam czyli chodowca nn.W tym roku kupiłam 2 szt.Chinotown ale coś mi w nich nie pasowało.Nie były podobne do mojej natomiast wyglądały jak Bolero..Okazało się ,że wyglądają tak samo i pomimo,ze daleko od siebie każda z nich wypuściła prawie 2,5 metrowe pędy.Po kwiatach i katalogach doszłam do wniosku,że mam Berolinę i to 3 szt.Tą starą różę kiedyś przesadziłam a zrobiłam to nieudolnie a ona i tak przeżyła.Bardzo silne róże.Znalazłam taki opis
‘Berolina’ jest jedną z najcenniejszych współczesnych żółtych róż ze względu na zapach, obfitość kwitnienia, żywotność oraz kształt i kolor płatków. Jest to krzew średnio silnie rosnący, zwarty, o pędach sztywnych, mało kolczastych. Należy do grupy róż wielkokwiatowych. Kwiaty są duże, średnicy do 12 cm, bardzo pełne, cytrynowożółte, wyrastają pojedynczo lub po kilka na pędzie. W pąku są jasnożółte z różowym odcieniem. Kwitnienie zaczyna od połowy czerwca i powtarza do jesieni. Zapach bardzo mocny. Liście są lśniące, skórzaste, ciemnozielone. Zastosowanie na rabaty, kwietniki oraz na kwiat cięty. Wysokość rośliny do 1 m, szerokość 0,5 m. i wszystko się zgadza ;:108 I chcąc nie chcąc znowu wielkokwiatowa przed którymi się bronię.Jedyna pociecha to taka,że odporna,Dodam,że jest to różą Kordesa tak więc dołączam do stanu posiadania tego hodowcy Berolinę :)
Na niektórych zdjęciach jest jeszcze "stara " nazwa3 komentarze:

 1. Jest śliczna! Szczególnie podobają mi sie te jasne przebarwienia na końcach płatków. Nie znam sie na różach, czy to u tej odmiany normalne?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda tak pięknie , że prawie czuje jej zapach .

  OdpowiedzUsuń
 3. ałarurko-te przebarwienia to normalne u tej róży taka jej uroda
  Alko,było przyjechać to byś powąchała

  OdpowiedzUsuń