poniedziałek, 28 listopada 2011

Emilia Maria

Z tą różą mam kłopot.Kupiłam ja wiosną okazała się być różą Alleluja.Nigdzie nie mogłam znależć informacji o hodowcy na stronie sprzedawcy jest taki opis
Róża parkowa ´Emilia Maria´! O czarującym zapachu. ´Emilia Maria´ jest parkową różą, która kwitnie bardzo obficie, niemal nieprzerwanie przez cały sezon. Jej pełne kwiaty pachną intensywnie mieszanką woni grapefruitów, kosaćców i fiołków. Ma bardzo odporne, ciemnozielone, połyskliwe uliścienie. Jest odporna na zwykłe choroby róż. Można ją uprawiać przywiązaną do mniejszego palika. Ta odmiana z pewnością wzbogaci każdy ogród. ´Emilia Maria´ uzyskała już szereg specjalistycznych nagród: - 2006 Złoty medal, Rzym; - 2006 Róża o najlepszym zapachu, Madryt; - 2007 Róża stulecia, Lyon; - 2007 ADR Pieczęć jakości, Niemcy. (Pieczęcią jakości może być nagrodzona tylko róża z maksymalną mrozoodpornością, rezystencją przeciw chorobom i intensywnym zapachem.)

Na Forum Ogrodniczym została zidentyfikowana wg.opisu oraz nagród jako La Rose de Molinard-róża Delbarda którą już posiadam:)Jeżeli to prawda a prawdopodobnie potwierdzę to latem jak zakwitną bo-Starkl dosłał mi różę za tą pomyłkową a ja domówiłam jeszcze jedną i posadziłam je koło Chippendale.
Jeżeli to będzie La Rose de Molinard to zmienię jej nazwę.Na razie pozostanę przy nazwie Emilia Maria


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz